Grupy

JĘZYK ANGIELSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 04.05.2021r.

Temat zajęć: „My family”

GRUPA: JASKÓŁKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 15 min.

CELE OGÓLNE:

- wprowadzenie słownictwa dotyczącego części ciała w języku angielskim

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, hello.
Can you clap your hands?
Hello, hello.
Can you clap your hands?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Hello, hello.
Can you stamp your feet?
Hello, hello.
Can you stamp your feet?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Hello, hello.
Can you clap your hands?
Hello, hello.
Can you stamp your feet?

 

https://www.youtube.com/watch?v=fN1Cyr0ZK9M

 

2. Nowe słownictwo.

Nauczyciel pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające członków rodziny: mummy, daddy, sister, brother, grandma, grandpa, tłumaczy ich nazwy na język polski. Zachęca do powtarzania.

 

3.Śpiewanie piosenki, naśladowanie.

 

„Family Members Song”

 

Mom, dad, mom, dad

Mom, dad, mom, dad

 

Brother, sister, brother, sister

Brother, sister, brother, sister

 

Grandma, grandpa, grandma, grandpa

Grandma, grandpa, grandma, grandpa

 

I love my family...I love my family, oh yeah, yeah, I do.

I love my family...I love my family, oh yeah, yeah, it's true.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=d_WQEw13TCo

 

 

4. Pożegnanie piosenką „Goodbye”

 

https://supersimple.com/song/bye-bye-goodbye/

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 13.04.2021r.

Temat zajęć: „Body parts 2”

GRUPA: 5-6 LATKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 30 min.

CELE OGÓLNE:

- wprowadzenie słownictwa dotyczącego części ciała w języku angielskim

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • nazywa części ciała po angielsku

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, Hello
Can you clap your hands?
Hello, Hello!
Can you clap your hands?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, "Hello"?

Hello, Hello!
Can you stamp your feet?
Hello, Hello!
Can you stamp your feet?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, "Hello"?

Hello, Hello!
Can you clap your hands?
Hello, Hello!
Can you stamp your feet?

 

https://www.youtube.com/watch?v=fN1Cyr0ZK9M

 

 

2.  Powtórzenie słówek.

 

„Body parts” - części ciała.

 „Learning key words” - nauczyciel prezentuje części ciała na obrazkach (flashcards):  head, hair, face, nose, shoulders, knees, feet. Powtarzanie nowych słówek razem za

nauczycielem.

 

3. Zabawa w pokazywanie.

Clap, Clap, Pat,Pat!

My hands… clap, clap, clap!            (wyciągnij ręce przed siebie I klaśnij trzykrotnie)

My head…pat, pat, pat!                    (wskaż swoją głowę i poklep ją trzykrotnie)

My tummy…rub, rub, rub!                  (wskaż swój brzuch i pomasuj go)

My legs …   pat, pat, pat!                   (wskaż swoje nogi i poklep je)

My toes …tap, tap, tap!                      (wskaż swoje palce u nóg i popukaj nimi
                                                             w podłogę)

 

 

4. Śpiewanie piosenki. Naśladowanie.

 

Piosenka: „Head, shoulders, knees, and toes”

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

 

5. Pożegnanie piosenką „Goodbye”

 

https://supersimple.com/song/bye-bye-goodbye/

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 13.04.2021r.

Temat zajęć: „Body parts 2”

GRUPA: 3-4 LATKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 15 min.

CELE OGÓLNE:

- wprowadzenie słownictwa dotyczącego części ciała w języku angielskim

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • nazywa części ciała po angielsku
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, hello.
Can you clap your hands?
Hello, hello.
Can you clap your hands?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Hello, hello.
Can you stamp your feet?
Hello, hello.
Can you stamp your feet?

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Hello, hello.
Can you clap your hands?
Hello, hello.
Can you stamp your feet?

 

https://www.youtube.com/watch?v=fN1Cyr0ZK9M

 

2. Zabawa z obrazkami.

   „What’s missing?” – nauczyciel rozkłada na dywanie karty z częściami ciała.
Prosi, aby dzieci zapamiętały karty. Następnie dzieci zamykają oczy, a nauczyciel
chowa jedną kartę. Dzieci muszą zgadnąć co zniknęło. Głośno wymawiają nazwy części ciała

 

3..Śpiewanie piosenki, naśladowanie.

 

Piosenka: „Head, shoulders, knees, and toes”

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

 

 

4. Pożegnanie piosenką „Goodbye”

 

https://supersimple.com/song/bye-bye-goodbye/

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 06.04.2021r.

Temat zajęć: „Body parts”

GRUPA: 5-6 LATKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 30 min.

CELE OGÓLNE:

- wprowadzenie słownictwa dotyczącego części ciała w języku angielskim

 

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • nazywa części ciała po angielsku
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!
I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.
I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8

 

2. Wprowadzenie nowego słownictwa

 

„Body parts” - nauka części ciała.

 

„Learning key words” - nauczyciel prezentuje części ciała na obrazkach (flashcards):  head, shoulders, knees, toes (powtarza każdy wyraz razem z dziećmi, następnie wprowadza nowy i wraca do poprzedniego).

 

 

3. Osłuchanie z piosenką – zabawa ruchowa do piosenki.

 

Piosenka: „Head, shoulders, knees, and toes”

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

 

4. Nauka prostej rymowanki

 

Clap your hands

Clap, clap!

Tap your feet

Tap, tap!

Turn around and sit down!

 

 

5. Pożegnanie piosenką „Goodbye”

 

https://supersimple.com/song/bye-bye-goodbye/

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 06.04.2021r.

Temat zajęć: „Body parts”

GRUPA: 3-4 LATKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 15 min.

CELE OGÓLNE:

- wprowadzenie słownictwa dotyczącego części ciała w języku angielskim

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • nazywa części ciała po angielsku
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!
I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.
I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8

 

2.Wprowadzenie nowego słownictwa – osłuchanie z piosenką

 

Piosenka: „Head, shoulders, knees, and toes”

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WX8HmogNyCY

 

3. Zapoznanie z częściami ciała.

Nauczyciel prosi, aby dzieci wstały: Stand up, please!

Następnie pokazuje rękoma swoją głowę i mówi głośno:  head!

Dzieci pokazują swoje głowy i powtarzają nowe słowo.

Dalej nauczyciel pokazuje: shoulders, knees, and toes

ramiona, kolana, palce u stóp – naśladowanie za nauczycielem – pokazywanie części ciała.

Nauczyciel powtarza te czynności kilka razy.

 

4. Pożegnanie piosenką „Goodbye”

 

https://supersimple.com/song/bye-bye-goodbye/

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

 

 

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 30.03.2021r.

Temat zajęć: „Easter bunny”.

GRUPA: 5-6 LATKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 30 min.

CELE OGÓLNE:

- osłuchanie z brzmieniem języka angielskiego;

- kształtowanie rozumienia ze słuchu;

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!
I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.
I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8

 

2.Wprowadzenie nowego słownictwa

 

Prezentacja dzieciom kart obrazkowych – nauczyciel nazywa, dzieci powtarzają:

Easter – Wielkanoc

Easter eggs – wielkanocne jajka/pisanki

Easter bunny – wielkanocny zajączek

Easter basket – wielkanocny koszyk

Easter lamb – wielkanocny baranek

                                                                                  

Prawidłową wymowy powyższych słówek można też posłuchać oglądając filmik dostępny pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=8MWFfwZmAjo

 

3.  Dzieci liczą małe wielkanocne zajączki

 

(Little Easter bunnies) z piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=Tyyh8rhwKQ8

i poruszają się tak jak one:

-kiedy usłyszymy - hop, hop, hop,… - skaczmy obunóż

-kiedy usłyszymy - run, run, run,… - biegamy

-kiedy usłyszymy – walk, walk, walk,… - spacerujemy

-kiedy usłyszymy – skip, skip, skip,… - podskakujemy  „z nóżki na nóżkę

 

4. Nauka piosenki „Easter Bunny Song”

 


Easter Bunny hop hop hop
Make your ears go flop flop flop
Hide your easter eggs around
in the grass and on the ground
Easter bunny hop hop hop
Make your ears go flop flop flop

 

5. „Easter Eggs” – zabawa


Dzieci odnajdują szablony - karty jajek w różnych kolorach. Układają je na dywanie segregując na kolory (red, geen, blue, yellow, orange).

 

6. Piosenka na pożegnanie „Goodbye”

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

 

 

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

 

Data: 30.03.2021r.

Temat zajęć: „Easter bunny”.

GRUPA: 3-4 LATKI

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 15 min.

CELE OGÓLNE:

- osłuchanie z brzmieniem języka angielskiego;

- kształtowanie rozumienia ze słuchu;

CELE OPERACYJNE

Dziecko:

  • reaguje na proste polecenia w języku angielskim
  • poznaje nowe słownictwo i powtarza je
  • śpiewa piosenki po angielsku, ilustruje je ruchem

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

1. Przywitanie – pozdrowienie maskotki „Hello”

 

2. PIOSENKA NA POWITANIE „Hello” - pokazywanie razem z nauczycielem.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!
I’m good.
I’m great!
I’m wonderful!

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.
I’m tired.
I’m hungry.
I’m not so good.

Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?
Hello, hello, hello, how are you?

https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8

 

2.Wprowadzenie nowego słownictwa

 

Prezentacja dzieciom kart obrazkowych – nauczyciel nazywa, dzieci powtarzają:

Easter – Wielkanoc

Easter eggs – wielkanocne jajka/pisanki

Easter bunny – wielkanocny zajączek

Easter basket – wielkanocny koszyk

Easter lamb – wielkanocny baranek

                                                                                  

Prawidłową wymowy powyższych słówek można też posłuchać oglądając filmik dostępny pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=8MWFfwZmAjo

 

3.„What’s missing?” – zabawa


Rozkładamy kolorowe jajka na dywanie, zakrywamy jedno z nich. Zadaniem dzieci jest podać kolor jajka, które zostało zakryte (podczas zakrywania jajek dzieci mają zamknięte oczy).

4. Pożegnanie piosenką „Goodbye”

 

https://supersimple.com/song/bye-bye-goodbye/

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

GOODBYE!

Aktualności

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole nr 17 w Katowicach
    40-710 Katowice, ul. Zielonogórska 6A
  • 32 252 72 81 fax: 32 252 72 81

Galeria zdjęć