Opis przedszkola

Miejskie Przedszkole Nr 17 w Katowicach przy ulicy Zielonogórskiej 6a, mieści się w piętrowym, wolnostojącym budynku, z czterema dużymi słonecznymi sala dla dzieci. Do każdej sali przylega łazienka i wydzielony aneks kuchenny. Teren przedszkola jest ogrodzony i dzieli się na trzy części: plac zabaw z urządzeniami i piaskownicą, rozległy teren przeznaczony do zabaw ruchowych i gier oraz ogród kwiatowy.

Przedszkole jest przeznaczone dla 100 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Prowadzimy  zajęcia w czterech grupach wiekowych :

- maluchy

- młodszaki

- średniaki

- starszaki czyli "zerówka"

Wszystkim dzieciom zapewniamy

·        -  fachową i ciepłą opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej w godzinach 0d 6:00 - 17:00

·        -  realizację programu wychowania w przedszkolu zatwierdzonego przez MEN

·        -  solidne przygotowanie do szkoły oraz wspomaganie i ukierunkowanie indywidualnego rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi

·         opiekę psychologa i logopedy

·       -  smaczne, przygotowane zgodnie z zasadami dietetyki posiłki :

·          Śniadanie – 8 30