Ważne informacje - zdalne nauczanie

Nowe przepisy które będą obowiązywały od 25 marca 2020 do 10 kwietnia 2020 wprowadzają pojecie kształenie na odległość.

Drodzy Rodzice !

W przypadku przedszkoli zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Decyzją dyrektora na stronie grup przedszkolnych są zamieszczone zakładki  gdzie znajdują się hiperłącza z nazwami grup gdzie nauczyciele zamieszczać będą tygodniowe rozkłady materiałów.

Jednak bez Państwa pomocy realizacja podstawy programowej będzie niemożliwa w związku z powyższym bardzo prosimy o współpracę i mailową wymianę doświadczeń. W przypadku korespondencji : mp17katowice@interia.pl prosimy, żeby temat maila zawierał nazwę grupy np.: Wróbelki, Jaskółki itd.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Kształenie na odległość ... nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. - Obrazek 1