Ramowy rozkład dnia

8:00 do 14:00 realizacja bezpłatnej podstawy programowej

6:00 - 8:15    Schodzenie się dzieci. Indywidualne kontakty z dziećmi i rodzicami.

Praca z dzieckiem indywidualna lub w małych grupach. Zabawy w kącikach zainteresowań. Ćwiczenia poranne.

8:15 - 8:30        Przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne

8:30 -  8:45     ŚNIADANIE  Praca nad kulturalnym spożywaniem posiłków, prawidłowe posługiwanie się sztućcami

8:45 - 9:00     Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience, kształtowanie nawyku mycia zębów, przygotowanie do zajęć.

09:00 - 11:20   Realizacja zajęć dydaktycznych, kierowanych z całą grupą oraz niekierowanych wspierających całościowy rozwój dziecka, prowadzonych w oparciu o podstawę programową, według wybranego programu nauczania.

Zabawy samodzielne w sali oraz przy niewielkim udziale nauczyciela, zabawy i zajęcia ruchowe, rytmiczne, umuzykalniające. Stwarzanie sytuacji do podejmowania działalności z własnej inicjatywy.

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy dowolne lub zorganizowane, uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w ogrodzie i poza terenem przedszkola

Czynności samoobsługowe w szatni, wdrażanie do samodzielności przed wyjściem na świeże powietrze, ubieranie, rozbieranie. Zestawy ćwiczeń gimnastycznych.

Dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku.

11:20 - 11:30   Przygotowanie do obiadu, zabiegi higieniczne

11:30 - 12:00   OBIAD Praca nad kulturalnym spożywaniem posiłków, prawidłowe posługiwanie się sztućcami

12:00 - 14:00

Grupa maluchów – leżakowanie. Czynności opiekuńcze i higieniczne, przygotowanie do leżakowania, nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem i zakładaniem elementów garderoby.

Pozostałe grupy.

Zabawy o charakterze rekreacyjnym w sali zajęć lub na świeżym powietrzu.

Zabawy według zainteresowań. Praca indywidualna lub w małych grupach

Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadającym zainteresowaniom dziecięcym.

Utrwalanie poznanych treści, indywidualna praca z dzieckiem zdolnym lub z trudnościami.

14:00 - 14:15   Przygotowanie do podwieczorku, zabiegi higieniczne

14:15 - 14:30    PODWIECZOREK Praca nad kulturalnym spożywaniem posiłków, prawidłowe posługiwanie się sztućcami

14:30 - 17:00   Zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci,

Zabawy w wybranych kącikach zainteresowań, dostosowane do możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne i planszowe przy stolikach.

Prace porządkowe w sali, rozchodzenie się dzieci, kontakty z rodzicami