KĄCIK RODZICA

Nagłówek

„Nie ma idealny rodziców

i nie ma idealnych dzieci.

Jest za to mnóstwo idealnych momentów

na bycie razem.”

Dave Willis

Drodzy rodzice...

W „Kąciku Rodzica” znajdziecie Państwo, wybrane przez nas artykuły, które na pewno warto przeczytać ze względu na to, że są ciekawe, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają wskazówki wychowawcze, z których korzystamy my jako nauczyciele i wychowawcy w przedszkolu i które mogą się przydać także Państwu jako rodzicom w codziennych sytuacjach wychowawczych w środowisku domowym. Będziemy tu również zapraszać do włączania się w kampanie społeczne, których celem jest wsparcie rodziców i dzieci w procesie wychowawczym.

RATUJ DZIECI PRZED TELEFONAMI!!!

Szanowni Państwo,

Instytut Spraw Obywatelskich apeluje o ostrożne podejście do cyfryzacji, zwłaszcza o bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci oraz młodzież w domach i szkołach. „Ratuj dzieci przed telefonami!” to najnowsza akcja Instytutu, o której szeroko informują ogólnopolskie media.

Zależy nam na tym, aby stworzyć w szkołach przestrzeń wolną od cyfrowego przebodźcowania. Dlatego wystosowaliśmy list otwarty do Minister Edukacji Barbary Nowackiej i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego z apelem o wprowadzenie jednolitych zasad higieny cyfrowej dotyczących używania telefonów komórkowych i innych indywidualnych urządzeń cyfrowych w szkołach.

Choć wydaje się, że nasze dzieci w przedszkolu ten problem jeszcze nie dotyczy, to przecież czas szybko płynie i niedługo też pójdą do szkoły. dlatego umieszczamy tu link do petycji dla rodziców:

PODPISZ PETYCJĘ